Тотенхем го отпушти Жозе Мурињо

Жозе Мурињо доби отказ од Тотенхем, потврдија од клубот. Португалецот го напушти клубот на чие чело дојде во 2019 година. Изненадувачки е тоа што од Тотенхем се решија на овој потег на помалку од седум дена пред финалето во Лига купот каде тимот од Лондон треба да игра против Манчестер Сити.

Мурињо на чело на Тотенхем дојде на место на Маурисио Покетино, а слабите резултати сезонава и катастрофалниот настап во Премиер-лигата и шокатната елиминација од Динамо Загреб во Лигата на Европа.

 

Се вчитува...