Тотенхем го потврди Ришарлисон

Тимот на Тотенхем денеска го потврди потписот на Ришарлисон од Евертон. Тој потпиша договор до 2027 година. 15-годишниот Ришарлисон одигра 173 натпревари во Премиер-лигата за Евертон.

Иако цело време беше пред договор со Челси, сепак, Тотенхем беше побрз и успеа да го ангажира Бразилецот, кој има одиграно 36 настапи во репрезентацијата на „кариоките“ и постигнато 14 голови.

Тој е провото засилување за екипата на Антонио Конте, кој посакува да направи тим со кој ќе атакува да ја сопре доминацијата на Манчестер Сити и на Ливерпул во последните години.

Се вчитува...