Тотре промаши пенал за водство на Шкендија против Вардар (ВИДЕО)

Шкендија пропушти можност да води против Вардар на дуелот во Тетово во 21. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Капитенот на тетовци Енур Тотре во 24. минута не успеа да реализира пенал, откако од белата точка шутираше само во гредата од голот на Гачевски.

Претходно, оправдано беше досуден пенал за Шкендија по играта со рака во својот шеснаесетник на дефанзивецот на „вардарци“, Ненад Мишковски.

Се вчитува...