Трагедија ја потресе Русија: Пак му пресуди на 14-годишен хокеар, младото момче починало на лице место! (ВИДЕО)

Голема трагедија ја потресе Русија откако за време на тенинг во Санкт Петербург, хокеарски пак му пресудило на 14-годишно момче. Силниот удар завршил во градите на младиот хокеар, кој подлегнал на повредите и починало на лице место.

Камерите го снимиле моментот на тренинг, кога настрадал хокеарот кој најпрво се пожали на повреда, по што падна на мразот, а докторот на тимот веднаш тргна да му помогне на несреќното дете.

Руските медиуми објавија дека му бил нагмечен градниот кош и поради тоа му застанало срцето, клубот отвори интерна истрага.

Видеото можете да го погледнете тука.

Се вчитува...