ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВАЧКА: Загина млад фудбалер на Дунајска Стреда

Младиот фудбалер Адријан Наѓ (18 години) го загуби животот вчера во сообраќајка несреќа, потврдија од клубот. Неофицијално со својот автомобил удрил во дрво, при што возилото се запалило.

Наѓ потекнува од фудбалската школа на Дунајска Стреда, а играл и за младинскиот тим на Саморин. За сениорскиот тим немал настапи. Наѓ играл во одбраната.

Се вчитува...