Трајковски и Алиоски дополнение за нападот против Лихтенштајн

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски ќе стартува со три измени во однос на претходниот натпревар со Италија на последниот меч од квалификациите за пласман на СП 2018 против Луксембург кој се игра на стадионот „Младост“ во Струмица.

Ангеловски во нападот мечот го почнува со Александар Трајковски, на местото на Стефан Спировски кој ќе го нема поради парни жолти картони, а во одбраната на левата позиција ќе биде Кире Ристевски заедно со Висар Муслиу, и сега Ѓоко Зајков на местото на Дарко Велковски.

mkd-lihtenstajn

Се вчитува...