Тренерот на Партизан „урлаше“ на тајм-аут: Не е добро…, јас ќе кажам кога е добро! (ВИДЕО)

Партизан синоќа со 102-66 комплетно ја разби Цибона во 11. коло од АБА лигата. Иако се чини лесна победа, белграѓани во првото полувреме имаа сериозни проблеми да се справат со противникот.

Во втората четвртина Партизан имаше предност од 8 поени, но Цибона успеа да се врати со тројки. Тренерот на Партизан, Андреа Тринкиери очигледно нервозен на тајм-аутот ‘беснееше’ по Стефан Бирчевиќ кој се мачеше во одбраната…

 

Се вчитува...