Трент Александер-Арнолд на „Енфилд“ до 2025!

Дефанзивецот Трент Александер-Арнолд и во следните четири години ќе биде дел од Ливерпул откако „црвните“ денеска постигнаа нов договор со Англичанецот. 22-годишниот бек за Ливерпул дебитираше во 2016 година, а оттогаш одигра 179 натпревари на кои забележа 10 голови и 44 асистенции.

„Ливерпул е единствениот клуб за кој знам. Да бидеш дел од ова семејство е фантастично. Затоа и сум многу горд што потпишав нов договор. Довербата која ми ја пружија менаџерот и клубот ме направија пресреќен“, изјави Алекснадер-Арнолд.

Се вчитува...