Трет гол за Ѓорѓиевски во дресот на Вождовац сезонава (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски го постигна и својот трет погодок во дресот на Вождовац сезонава во српскиот шампионат.

Ѓорѓиевски го постигна единствениот гол за Вождовац во поразот на гостувањето против Чукарички. Македонскиот офанзивец во финишот од мечот стралеше во противничката мрежа за конечни 2-1.

  • Погодокот на Ѓорѓиевски може да го погледнете на временскиот исечок 5:00…

Се вчитува...