Тричко стрелец, реми на АЕК Ларнака против Аполон (ВИДЕО)

Иван Тричковски и неговата АЕК Ларнака одиграа реми на гостувањето кај Аполон 3-3 во 27. коло од плеј-офот од шампионатот на Кипар.

Гостите поведоа со голот на Питас во 16. минута со 0-1. Ѓурско израмни на 1-1 во 19. минута, по што следеше новиот погодок на Тричковски во судиското надополнување од првиот дел со кој донесе водство на домашните од 2-1.

Сепак, во вториот дел со головите на Дабо и Јанга Аполон гостите стигнаа до ново водство од 2-3, а конечните 3-3 ги постави Густаво во 95. минута.

Се вчитува...