Триумф е во мислите…Словенија не е непобедлива (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најдобрите македонски фудбалери повторно се заедно во продолжение на квалификациската мисија за остварување на сонот – пласман на ЕП 2020. Не е тоа лесна мисија, не изгледа ниту толку лесно остварлива, но секако не е и недостижна, посебно ако в четврток во Скопје – падне Словенија.

Пандев, Елмас, Адеми, Несторовски и останатите…увидоа дека можат против Словенците и во Љубљана (1-1). Сега домашниот терен и публиката ќе ги имаат на своја страна и победа им е во мислите…

 

Се вчитува...