Цел стручен штаб на роденден кај селекторот Ангеловски… (ФОТО)

Пред утрешниот официјален старт на подготовките на македонската репрезентација за квалификациските натпревари против Полска и против Австрија, македонскиот селектор Игор Ангеловски денеска го прослави својот роденден.

Па, комплетниот стручен штаб заедно со директорот на репрезентацијата Дени Масев вечерва на роденден кај селектор. Со желби, не се сомневаме, за нови две следни победи во квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Се вчитува...