Цел свет зборува за бруталниот нокаут: Нигериец со еден удар го испрати ривалот на „спиење“ – коментаторите во шок! (ВИДЕО)

Нигериецот Аје Ајагба (26) има 15 професионални борби и исто толку победи. Последниот во серијата беше импресивен, бидејќи со еден удар го испрати ривалот да спие.

Откако талентираниот Ајагба со трик за тело го подготви теренот за удар со десната рака, Брајан Хауард остана да лежи на подот. Во шок беа и коментаторите кои го анализираа и коментираа овој натпревар.

„Како удар, така звучеше тука покрај рингот“, заклучија двајцата додека Аје ја прослави големата победа.

Во средината на третата рунда, Аје Ајагба многу силно го погоди ривалот и практично во тој момент натпреварот беше завршен. Брајан падна на подот, не успеа да стане и судијата го означи крајот.

Наместо тоа, тој веднаш го прогласи Ајагба за победник. Така Нигериецот стигна до 12-ти нокаут во професионалните борби. Овој натпревар се одржа во американскиот град Тулса, а Нигериецот досега организираше борби само во САД. Со оглед на тоа како удира, наскоро би можел да стане и светски познат боксер.

Се вчитува...