Целје немаше сила за изненадување – Барселона останува сто отстотна

Ракометарите на Барселона продолжуваат со максималниот учинок во Б групата од Лигата на шампионите, откако вечерва го совладаа  словенечкиот Целје на гостински терен со 29-32.

Словенците иако одиграа одличен натпревар немаа сила да го изненадат големиот фаворит. Луиш Фраде со седум гола беше прв стрелец во таборот на победникот, додека кај поразените Домен Новак заврши исто така со седум гола.

 

 

Се вчитува...