„Центарци“ не се предаваат, Пелистер со еден брејк се враќа во Битола (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарите на Работнички израмнија на 1-1 во полуфиналната серија во шампионатот на Македонија, откако вечерва во вториот натпревар од серијата против Пелистер на домашен терен славеа со 75-69.

Центарци покажаа дека нема така лесно да се откажат по убедливиот пораз во првиот меч, па за очекување е да имаме неизвесна полуфинална серија која на крајот би можела да оди и во максималните пет меча.

 

 

Се вчитува...