Цеск Фабрегас по три години замина од Монако (ФОТО)

Легендарниот шпански фудбалер Цеск Фабрегас по три години поминати во Монако ќе бара нов предизвик. 35-годишникот пристигна во францускиот клуб во 2019 година во обид да ја спаси сезоната, а се задржи подолг временски период.

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Барселона и Челси сега се наоѓа пред избор дали да продолжи кариерата во САД и МЛС првенството или пак да заплива во тренерските води, пренесуваат француските медиуми.

Се вчитува...