Циципас и Рубљов во финалето во Монте Карло

Стефанос Циципас и Андреј Рубљов ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Монте Карло.

Циципас лесно со 6-1 и 6-2 славеше против Даниел Еванс, кој во осминафиналето го шокираше Ѓоковиќ, додека Андреј Рубљов, кој вчера го елиминираше Надал, денеска во полуфиналето беше подобар од Каспер Руд победувајќи со 6-3 и 7-5.

Се вчитува...