Црвено-црна ракометна доминација во континуитет: 14-та круна за Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Продолжува црвено-црната доминација во ракометна Македонија. Во континуитет „вардарци“ повторно до шампионската титула, и покрај тоа што сезонава низ далеку понеизвесен тек на Суперлигата поради амбициозниот Еурофарм Пелистер кој отворено се наметна како сериозен ракомен проект. Но, овој пат пресуди подобрата гол-разлика од меѓусебната пресметка на двата тима…

 

Се вчитува...