„Црвено-жолта“ еуфорија во Љубљана (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Љубљана,

Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски

Македонија се вивна од амбисот, по три порази конечно покажа дека е класа за Европско првенство и ја совлада Белорусија со 3-1. Македонските фанови направија „црвено-жолта“ еуфорија во арената „Стожице“, а веднаш по триумфот ја споделија радоста со нашите одбојкари.

 

Се вчитува...