„Црвено-жолта“ рапсодија во Ереван – Ристовски за 0-4 против Ерменија (ВИДЕО)

Македонија стигнува и до предност од 0-4 на гостувањето кај Ерменија во квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар.

Стрелец на четвртиот гол за „црвено-жолтите“ беше Милан Ристовски во 79. минута по одличното додавање на Елјиф Елмас.

 

 

Се вчитува...