Турчин постигна „луда“ тројка, на крај му признаа само два поени (ВИДЕО)

На натпреварот од 14. коло во турскиот шампионат, капитенот на Газиантеп, Чан Угур Огут ја сервираше веројатно „најлудата“ тројка во историјата.

Огут испрати луциден шут во моментите кога истекуваше нападот за неговата екипа, па со звукот на сирената постигна поени. Иако, му беа признати само два поени поради нагазување на линијата…

 

Се вчитува...