Убав гест – Роналдо му ја препушти својата награда на Силва

Кристијано Роналдо уште еднаш ја покажа својата големина и надвор од теренот, овој пат во капитенска улога во португалската репрезентација.

Во натпреварот од последното коло од групната фаза во Купот на конфедерации, Португалија славеше против Нов Зеланд со 4-0. Првиот гол на натпреварот го постигна Кристијано Роналдо од пенал, а на крајот португалската ѕвезда ја доби и наградата за најдобар играч на мечот.

Но, Роналдо направи убав потег и одлучи оваа награда да му ја препушти на Бернандо Силва. Новиот член на Манчестер сити, беше стрелец на вториот гол и имаше извонреден настап на овој дуел.

Бернандо Силва на Инстаграм ја објави фотографијата со Роналдо и му се заблагодари на капитенот.

ronaldo tw

Се вчитува...