Убави Летонки и забавни активности пред „Даугава“, ама никој не доаѓа на фудбал (ФОТО)

ЕКИПА во Летонија,

Никола Ѓуровски

Фото: Игор Паневски

Летонски убавици за фотографија на Инстаграм, забавни активности со фудбалска содржина, но сето тоа е бадијала. Организаторите убаво се потрудиле, но летонската публика не доаѓа на фудбал. Се е до слабите резултати на фудалската селекција која нанижа пет порази во исто толку натпревари во квалификациите за ЕВРО 2020. Вечерва гостува Македонија, а очигледно дека летонските љубители на фудбалот не веруваат дека нивната репрезентација може да приреди чудо.

Штета за летонските убавици…

 

 

 

 

Се вчитува...