Убедлив триумф на Андоновски и САД во контролата против Јужна Кореја (ВИДЕО)

Влатко Андоновски и женската репрезентација на Соединетите Американски Држави стигна до убедлив триумф во контролата против Јужна Кореја од 6-0.

Хоран, Морган, Рапино, Лавил, Вилијамс и автоголот на Чо беа стрелците на мечот.

Легендарната Карли Лојд го одигра својот последен (316) натпревар во дресот со националните бои.

 

Се вчитува...