УЕФА подготвува санкции за најсилните клубови во Европа

Европската фудбалска федерација УЕФА во следните неколку недели ќе објави санкции за дури шест европски гиганти поради прекршување на финансискиот фер-плеј, пренесуваат медиумите во светот. Од УЕФА веќе е сигурно дека ќе бидат казнети француските Пари Сен Жермен и Олимпик Марсеј.

Италијанските Интер и Рома ќе добијат рестрикции за носење на нови фудбалери, додека Барселона и Јувентус одбиле да преговараат со европската куќа на фудбалот.

 

Се вчитува...