Уникс Казан ја растури Црвена Звезда во Белград (ВИДЕО)

Кошаркарите на Црвена Звезда загубија убедливо со 78-98 на домашен терен во Белград од Уникс Казан во 12. коло од Евролигата.

За белграѓани ова беше осми пораз сезонава, наспроти пет победи, додека Уникс сега е со ефект од седум победи и пет порази и четврти едноподруго триумф во елитното европско клупско натпреварување.

Дуелот во салата „Александар Николиќ“ беше потполно атипичен за црвено-белите затоа што комплетно потфрлија во одбраната што е нивно најсилно оружје. Уште во првата четвртина Уникс поведе со 16-26, а потоа само рутински ја одржуваше и зголемуваше предноста до крајот на дуелот.

Се вчитува...