УРНЕБЕСНО: Кашемиро со лизгачки старт го „собра“ судијата

Бразилецот Кашемиро е познат како еден од најгрубите фудбалери во таборот на Реал Мадрид, но тој се надмина себе си вечерва откако на мечот со Бетис со лизгачки старт го фаулираше – главниот судија на натпреварот.

Кашемиро се обиде да стигне до топката, но предоцна го забележа судијата, кој по стартот остана да лежи на теренот.

Погледнете ја оваа урнебесна ситуација на мечот во Севилја…

Се вчитува...