Урнебесно видео: Сака, само играј фудбал… за голф секако си „цреп“

Герет Бејл е велемајстор и за фудбал и за голф, но младиот фудбалер на Арсенал, Букајо Сака, самиот на своја кожа увиде колку е тешко да се тргне по стапките на велшкиот мајстор.

На англискиот репрезентативец одлично му оди на почетокот од фудбалската кариера, но кога станува збор за голф, тоа е сосема друга приказна.

Телевизијата ЕСПН објави видео со првиот голф-тренинг на Сака… нешто што мора да погледнете, за денот да ви тргне на убаво, со смеа…

Се вчитува...