Уште едно мега-дерби за Начевски и Николов

Секое наредно коло од ракометниот турнир на Олимписките Игри во Токио носи и се поголем предизвик за македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Тие беспрекорно го отсудеа дуелот меѓу Португалија и Египет во првото коло, во втората рунда беа на висина на задачата на пресметката меѓу Норвешка и Шпанија, за да добијат уште едно огромно дерби во утрешното трето коло.

Македонците ќе бидат задолжени за делење на правдата на мега-пресметката меѓу Франција и Германија, меч што на програмата е утре со почеток во 14.30 часот.

Се вчитува...