Уште тројца НБА кошаркари позитивни на Ковид-19

Уште тројца НБА кошаркари, Џабари Паркер и Алекс Лен од Сакраменто како и Малколм Богдан од Индијана се позитивни на Ковид-19, објави НБА лигата.

И тројцата кошаркари се чувствуваат добро без посериозни симптоми, но секако веднаш се упатени во изолација.

НБА лигата, по прекинот поради пандемијата на коронавирусот, треба да продолжи на 31. јули во комплексот Дизниворлд на Флорида. Вкупно 22 тима ќе одиграат уште осум кола како би се одредило кои 16 тима потоа ќе доигруваат за титулата.

Се вчитува...