Вака навиваат Лазарови – среќно за „чичо Кире“, среќно и за “кумот Столе“

„Македонското“ полуфинале на Ф4 во Келн носи голема возбуда во ракометна Македонија, на едната страна е нашиот Вардар на другата нашите Кире Лазаров и Борко Ристовски во дресот на Барселона.

Филип Лазаров и неговото синче Милан на оргинален начин ја решија дилемата за кого да навиваат – Филип во дресот на својот поранешен клуб Вардар, а малиот Милан во дресот на Барселона им посакаа среќа и на „чичо Кире“ и на „кумот Столе“. Нека победи подобриот!

lazaraov f

Се вчитува...