Ваква легенда не сте виделе: Ја заборави топката (ВИДЕО)

И во најквалитетните фудбалски лиги се случуваат комични ситуации. Една од најневеројатните секако приреди голманот на Мајнц, Робин Зентнер, на вчерашниот меч против Борусија Менхенгладбах.

Верувале или не, Зентнер ја заборави топката, ја крена главата, не виде дека таа се истркала зад него и се обиде да шутира во празно…

Се вчитува...