Вакво нешто Роналдо не промашил цела кариера (видео)

Криситјано Роналдо дефинитивно се наоѓа во голгетерска криза во Примера дивизион, откако Португалецот се посрамоти на дуелот против Хетафе.

При резултат 1-1 Реал имаше стопроцентна шанса, Роналдо се најде на еден метар по спуштената топка со глава од еден домашен дефанзивец, но наместо да ја смести во мрежата, тој биеше крај дирекот.

Ова дефинитивно е меѓу најголемите промашувања на Кристијано Роналдо во неговата фантастична кариера.

Се вчитува...