Валенсија го губи здивот во битката за Европа… (ВИДЕО)

Валенсија го губи здивот во битката за Европа, откако во 31.коло од Ла Лига загуби со 1-0 на гостувањето против Еибар.

Поразот на Валенсија е благодарение на автоголот на Конгдобија уштево 16.минута.

По овој пораз Валенсија остана на осмата позиција со 46 бода, на еден бод од седмото место кое носи европски излез. Еибар, пак, со 32 бода е се поблиску до опстанокот издвојувајќи се од последните три позиции на табелата.

Се вчитува...