Валенсија го промовираше Димитриевски, познати детали на договорот (ФОТО)

Столе Димитриевски официјално е нов член на Валенсија, откако “лилјаците” го промовираа репрезентативниот голман.

Договорот на Димитриевски е на две години, до 2026 година.

Тој доаѓа од Рајо Валјекано за кој беше стандарден во изминатите неколку години, и стана најдобар голман во историјата на овој тим.

Димитриевски ќе биде првиот Македонец во Валенсија.

Се вчитува...