Ванеса емотивно: Ќе беше подобро Коби и Џиџи сега да беа со нас (ВИДЕО)

Коби Брајант постхумно е избран за член во „Куќата на славните“, откако во хеликоптерска несреќа на крајот на јануари го загуби животот. Неговата сопруга Ванеса во емотивна изјава дадена за ЕСПН, вели дека иако ова е врвот во кариерата, подобро ќе беше сега Коби да биде со нив.

„Посакуваме тој сега да биде тука со нас и заедно да го прославиме врвот во една кошаркарска кариера“, изјави Ванеса Брајант. 

 

Се вчитува...