ВАР и помогна на Севилја – Тренерот на Клуж на прес читаше фудбалски правила (ВИДЕО)

Севилја со помош на ВАР технологијата обезбеди пласман во осминафиналето во Лигата на Европа откако на домашен терен одигра без голови 0-0 против романскиот Клуж. Спорната ситуација се случи во финишот на натпреварот кога Клуж постигна гол за водство од 0-1, но тој со ВАР беше поништен поради игра со рака на Константин.

Посебно разочаран околу целата ситуација беше тренерот на гостите Дан Петреску кој во знак на протест на прес конференцијата по натпреварот ги читаше фудбалските правила.

Се вчитува...