Вардар ги дозна можните противници за ЛЕ: Пјуник, Зариа, Дери сити…!?

Вардар ги дозна петте потенцијални противници за 1. квалификациско коло за Лигата на Европа во пресрет на ждрепката во Нион.

„Вардарци“ се носители во првото коло, па сосема очекувано добија полесени можни противници за стартот на европскиот пат. Најпознат е ерменскиот Пјуник, а како можни противници се и молдавската Зариа, Колорин од Северна Ирска, потоа Дери сити од Република Ирска и победникот од претквалификациското коло меѓу Б63 Торшавн од Фарските острови и Сент Џозеф од Гибралтар…

Се вчитува...