Вардар и Водно – симболите на Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Европскиот првак се искачил и на повисоки места – на врвот на Стариот континент, но „дома си е дома“, па ракометарите на Вардар вториот ден од подготовките го минаа на падините на Водно. Според препораките од здравствениот протокол, во моментов ракометарите имаат можност за тренинзи само на отворено, а Водно е супер опција за подобрување на физичката подготвеност.

Се вчитува...