Вардар ќе го засили Гостивар!?

Младиот турски фудбалер од редовите на Бешикташ, Беркај Вардар е потенцијално засилување за Гостивар за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

21-годишниот фудбалер од средниот ред е во завршни преговори со гостиварци, за доаѓање во шампионатот на Македонија.

Вардар, кој фудбалски потекнува од школата на Бешикташ, покрај за својот матичен клуб во сезоната 2023/24 настапуваше и за Шериф Тираспол.

Се вчитува...