Вардар лесно против Охрид за деветта победа во плеј-офот

Ракометарите на Вардар ја запишаа и деветтата победа во плеј-офот од Суперлигата триумфирајќи против Охрид со 37-29 (23-12).

Триумфот на „вардарци“ е очекуван и заслужен, кој ги носи чекор поблиску до титулата.

Овој пораз за Охрид не значи ништо, бидејќи во следните четири рунди ќе се крои судбината за изгледот од третото до шестото место на табелата.

Се вчитува...