Вардар мака мачи со головите, ама важни се бодовите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Очигледно е дека Вардар сезонава во домашниот шампионат мака мачи со реализацијата. Така беше и денеска на дуелот против Шкупи на кој и покрај најмалку седум одлични шанси за гол, „црвено-црните“ реализираа само една.

На крајот може и да добијат казна, само доколку гостите беа малку поконцетрирани во вториот дел кога исто така создадоа неколку одлични можности, но не реализираа. Како и да е, голот на Барсегјан беше доволен за три бода… А, тоа во моментов е, се чини, најважно за четата на Чеде Јаневски!

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...