Вардар Неготино се засили со Филип Петковски

Второлигашот Вардар Неготино денеска донесе две засилувања во своите редови. Едното од нив добро познато искусно име. Напаѓачот Филип Петковски ќе „стрела“ за Вардарци во новата сезона.
Петковски во својата кариера има настапувано во многу клубови, играч со огромно искуство кој ќе треба да помогне на Вардар Неготино да ги исполни амбициите.
Вториот нов играч е Борче Димовски. Станува збор за фудбалер од средниот ред, кому последен клуб му беше велешки Борец.

Се вчитува...