Вардар новата сезоната во Лига на шампиони ја стартува на 15. септември

Ракометниот шампион на Македонија Вардар новата сезона во Лигата на шампионите ќе ја стартува на 15. септември со гостувањето кај норвешкиот Елверум. Натпреварот е закажан во 18.45 часот. Првиот домашен натпревар „црвено-црните“ ќе го одиграат недела подоцна и тоа во вечерниот термин од 20.45 часот, притив Мешков Брест, а потоа следуваат уште два домашни меча против Алборг на 2. октомври и Монпелје на 13.

Вардар вчера го одигра и првиот подготвителен меч пресрет новата сезона во кој славеше над Металург со 29-24

Распоред на РК Вардар: 

Елверум – Вардар 15.09.2021 – 18:45 часот

Вардар – Мешков Брест 22.09.2021 – 20:45 часот

Вардар – Алборг 02.10.2021 – 18:45 часот

Вардар – Монпелје 13.10.2021 – 20:45 часот

Алборг – Вардар 20.10.2021 – 18:45 часот

Вардар – Кил 27.10.2021 – 20:45 часот

ПИК Сегед – Вардар 18.11.2021 – 18:45 часот

Вардар – ПИК Сегед 25.11.2021 – 20:45 часот

Кил – Вардар 02.12.2021 – 20:45 часот

ППД Загреб – Вардар 08.12.2021 – 20:45 часот

Се вчитува...