Вардар потврди: Одложен мечот со Пик Сегед

Натпреварот од третото коло во Лигата на Шампионите меѓу Пик Сегед и Вардар што требаше да се игра в четврток и официјално е  одложен, објавија „црвено-црните“.

Ваквиот епилог е очекуван откако во таборот на Пик Сегед се појави нов, седми по ред случај на Covid-19, поради што сите членови на унгарскиот вицепрвак се ставени во самоизолација. „Вардарци“ свесни дека нема услови за одигрување на натпреварот ги откажаа ПЦР-тестовите што требаше да бидат извршени утрово, за попладнево да ја добијат и официјалната потврда од ЕХФ дека мечот нема да се игра в четврток.

 

Се вчитува...