Вардар – Загреб, најдолгото ривалство во СЕХА (ВИДЕО)

Осум меѓусебни дуели во СЕХА лигата, шест победи за Вардар, две за Загреб. „Црвено-црните“ го добија ланскиот финале дуел и го освоија петтиот пехар во СЕХА лигата. Еден од триумфите над Вардар му ја донесе за Загреб единствената титула владетел на регионот во 2013 година.  Во пресрет на вечерашната полуфинална пресметка на Ф4 турнирот во Задар ваков е билансот меѓу големите балакански ривали.

Еден од триумфите над Вардар му ја донесе за Загреб единствената титула владетел на регионот во 2013 година. Вардар и Загреб се единствените тимови што ги играат сите девет сезони во СЕХА лигата и што обезбедувале учество на Ф4 турнирот во сите години од постоењето на лигата.

Се вчитува...