Вардаре со вакви деца ти никогаш нема да си сам (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар повторно не успеа да стигне до триумф во Лигата на шампионите, откако со примен гол во последната секунда одигра само нерешено на домашен терен против норвешкиот Елверум 33-33.

Маестрален на голот на „црвено-црните“ беше младиот Марко Кизиќ кој на крајот заврши со 13 интервенции.

Вардар се уште е на последната позиција на табелата во својата група, но со повеќе деца како Кизиќ само е прашање на време кога повторно ќе се врати во врвот на европскиот ракомет. Затоа „Вардаре со вакви деца ти никогаш нема да си сам“.

Се вчитува...