Вардарки ќе играат меѓусебе во женскиот Куп

Младите „вардарки“ ќе се обидат да го совладаат сениорскиот тим на ЖРК Вардар во четвртфиналето на женскиот Куп на Македонија. Се разбира, токму ЖРК Вардар е бранител на трофејот и огромен фаворит за одбрана на пехарот.

Во останатите четвртфинални мечеви се среќаваат:

Гевгелија – Овче Поле

Куманово – Металург

Прилеп – Пелистер

Се вчитува...