Вардаров дрес за благодарност за „Самба“ Мораеш и за Борозан (ФОТО)

Рожерио Мораеш и Вуко Борозан оставија трага во историјата на Вардар. Бразилецот беше дел од двете европски шампионски титули, Борозан беше дел од тимот кој го освои првиот континентален трофеј.

Затоа Вардар, на полувремето од средбата со Веспрем чии членови се сега двајцата им се заблагодари со дресови. Специјален дрес имаше и за кондициската тренерка, Марија Лојаница која мина повеќе години во Вардар, а сега и таа дел до Веспрем.

Се вчитува...