Вардарци го испробаа теренот, нека му ја мисли Фенер (ФОТО)

Фудбалерите на Вардар излегоа на тревникот на „Телеком Арена“ да ја почувствуваат атмосферата пред самиот почеток на дуелот со Фенербахче. Стартот е закажан за 20 часот, а новиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски се одлучи да не менува речиси ништо, освен тој што и веќе не е во тимот, Џонатан Балотели.

IMG_0757

На негово место во составот е Дамир Којашевиќ, а најистурен во навалната линија треба да биде Тигран Барсегјан.

Се вчитува...